Vajinal estetik, kadınlarda cinsel bölgedeki şekil bozukluğunu ve dış görünümü beğenmeme durumunda yapılan operasyondur. Kadınlarda doğum sonrası vajinada oluşan kalıcı esneme yani sünme nedeniyle yapılır. Bazı kadınlarda da doğuştan küçük dudakların asimetrisi farklıysa estetik yapılmaktadır.

İdrar kesesi ve rektumun anüsten önce son bölümlerinde sarkma olduğunda, cinsel fonksiyon bozukluğu ve idrar kaçırma sorunları oluşabilir. Bu durum rahim sarkması sebebi olabilir. Bu nedenle vajinal estetik yaptırılabilir.

Lazer ile Vajina Daraltma ve Yenileme Sistemi
Kadın cinsel organları hamilelik, normal doğum, kilo alımı, sigara, hormonal bozukluklar, menopoz ve yaş gibi nedenlerle dinamiğini ve fonksiyonunu kaybedebilir.
Bu da vajina kaslarında gevşeklik, vajina kanalında genişleme ve şekil bozuklukları gibi sorunlara yol açabilir.
Kadının yaşamını ve ruhsal durumunu olumsuz etkileyen bu sorunu, IntimaLase (Lazerle Vajina Daraltma ve Yenileme Sistemi) ile Kliniğimizde kolayca çözebiliyoruz. Yeni nesil non-invaziv Karbondioksit lazer teknolojisi sayesinde ameliyat, anestezi, keşi ve dikiş gerektirmeden, çok kısa bir sürede vajina kanalını sıkılaştırıyor.
İşlem gün içinde kısa bir sürede uygulanabiliyor ve hasta hemen normal yaşantısına devam edebiliyor. Uygulama esnasında ya da sonrasında acı yaşanmıyor ve komplikasyon oluşma riski yok.

Lazer ile Vajina Beyazlatma Sistemi
Günümüz lazer ile renk açıcı tedaviler; genital bölge beyazlatma, renk ağartma, genital alan renk açma tedavileri uygulanabilmektedir.
Lazerle genital alan renk açma ‘labial vvhitening’ veya ‘vulvar vvhitening’ olarak da bilinmektedir.
Genel anestezi ihtiyacı bulunmamaktadır.
İşlem sırasında verilen lazer ışığı sayesinde ciltte koyulaşmaya neden olan pigment üreten ‘melanosit’ hücreleri tahrip edilmekte, böylelikle genital beyazlatma sağlanmaktadır.
Genellikle tek seans yeterlidir. İşlemden hemen sonra kişi günlük hayata dönebilir.